image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
+4 more
image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
image-5
image-6
image-7
image-8
1/9
alyssaA

alyssa

nieuwe vriendschappen voor uw huisdier!

Zoetermeer

Pawshake sitter since April 2025
<1 year of experience
Lives with ...
Active in the Pawshake Community
1 time saved
Recently updated calendar
Last activeabout 24 hours ago
Usually responds-
Last contactedover 1 year ago
Last booked-

About alyssa

Hoii! Mijn naam is Alyssa Kop, ik ben op dit moment 20 jaar oud en studeer archeologie. Mijn hobby's zijn tekenen/schilderen en lezen, maar ook gitaar spelen en sporten neem ik erg serieus, en haal ik erg veel plezier uit. Ik heb mij aangemeld op deze app omdat ik enorm veel van dieren houd, voornamelijk honden en katten. zelf heb ik een heel lieve poes thuis, haar naam is Zelda en ze is een prachtige Maine Coon. Helaas hebben wij thuis niet genoeg tijd voor een hond, dus zou ik het enorm leuk vinden om dat op deze manier te compenseren. en om mensen hierbij te kunnen helpen is natuurlijk helemaal ideaal! Ik heb enigszins ervaring met het uitlaten van honden. Een tijd geleden liet ik vrijwel elke avond de hond van mijn buurman uitgelaten. Helaas is zij inmiddels overleden. Nu sta ik er volledig voor open om opnieuw zo'n fijne band op te bouwen en een leuke tijd met een ander hondje door te brengen!

alyssa offers ...

At alyssa's home

alyssa currently does not offer any services at their home.

At your home

House Sitting

A sitter stays overnight in your home and cares for your petfrom €25 /night

One home visit a day

Book a pet sitter to stop by your home to feed and play with your petfrom €10 /day

2x Home visit

Two drop-in visits for your petfrom €16 /day

Dog Walking

An experienced dog walker will pick up your dog from your home for a 30 min walkfrom €9 /walk, €5 /additional pet

alyssa can accept

Puppies<1 year
Dog agesAll ages
Dog sizes8+ kg
CatsAll kinds
FerretsAll kinds
Small animalsRodents, rabbits, birds, ...

Availability

Recently updated calendar
MoTuWeThFrSaSu

About alyssa's home

file.name

The residence

House
Medium outdoor area
Fully fenced backyard

More about alyssa

I speak ...

English
Dutch

Confirmed information

Email verified
SMS verified
Stripe verified
Dog Walkingfrom €9 /walk, €5 /additional pet
No dates specified

Always book via the Pawshake platform

Peace of mind

Your pet may need protection against unexpected life events. We offer a Peace of Mind Guarantee included in every booking made and paid through Pawshake.
Discover Peace of Mind

Happiness

We include a free Happiness Guarantee in every booking made and paid through Pawshake to make sure you and your pet get the best pet care experience possible.
Discover Happiness