image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
+13 more
image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
image-5
image-6
image-7
image-8
image-9
image-10
image-11
image-12
image-13
image-14
image-15
image-16
image-17
1/18
MariekM

Mariek

Wandelbuddy, snack dealer, knuffelexpert & dierenmaatje 🐾

's-Hertogenbosch

Pawshake sitter since May 2026
<1 year of experience
Active in the Pawshake Community
Recently updated calendar
Last activeabout 9 hours ago
Usually responds-

About Mariek

Mijn naam is Mariek, 24 jaar en ik werk op het moment als barista in Den Bosch. Ik vind mijn baan fantastisch maar ben toch toe aan iets meer afwisseling. En wat is er nu leuker dan tijd met honden of katten te spenderen?! Ik ben enorm honden/kattemliefhebber en altijd opgegroeid met honden (franse bulldogs)en verschillende katten. Ook op mijn werk hebben we regelmatig viervoeters als gasten. Het lijkt me enorm leuk om in mijn vrije tijd uw hond de aandacht en tijd te geven die ze nodig hebben. Of het nou is om alleen even uit te laten, of om daadwerkelijk op te passen, ik ben er allemaal voor in. Overigens zijn ook grotere honden mij niet vreemd, dus ik kan met alle soorten honden om gaan. En kattenbakken schoonmaken of gewoon even bij uw kat gaan zitten zodat ze niet te lang alleen zijn is allemaal geen probleem. Ik hoop u snel van dienst te kunnen zijn!

Mariek offers ...

At Mariek's home

Mariek currently does not offer any services at their home.

At your home

House Sitting

A sitter stays overnight in your home and cares for your petfrom €25 /night
Mariek can only travel 10 km from 's-Hertogenbosch.

One home visit a day

Book a pet sitter to stop by your home to feed and play with your petfrom €10 /day
Mariek can only travel 10 km from 's-Hertogenbosch.

2x Home visit

Two drop-in visits for your petfrom €16 /day
Mariek can only travel 10 km from 's-Hertogenbosch.

Dog Walking

An experienced dog walker will pick up your dog from your home for a 30 min walkfrom €15 /walk, €5 /additional pet
Mariek can only travel 10 km from 's-Hertogenbosch.

Mariek can accept

Dog agesNo puppies <1 years
Dog sizes0-45 kg
CatsAll kinds

Availability

Recently updated calendar
MoTuWeThFrSaSu

About Mariek's home

file.name

The residence

House
Medium outdoor area

More about Mariek

I speak ...

English
Dutch

Confirmed information

Email verified
SMS verified
Stripe verified
Dog Walkingfrom €15 /walk, €5 /additional pet
No dates specified

Always book via the Pawshake platform

Peace of mind

Your pet may need protection against unexpected life events. We offer a Peace of Mind Guarantee included in every booking made and paid through Pawshake.
Discover Peace of Mind

Happiness

We include a free Happiness Guarantee in every booking made and paid through Pawshake to make sure you and your pet get the best pet care experience possible.
Discover Happiness