




+20 more

























1/25
BBas
Hondenopvang op Landgoed Weltevreden in bosrijke omgeving.
Marwijksoord
Pawshake sitter since August 2026
<1 year of experience
Active in the Pawshake Community
3 recurring guests
3 times saved
Recently updated calendar
Last activeabout 3 hours ago
Usually respondswithin 59 minutes
Last contacted1 day ago
Last booked5 days ago
About Bas
Wij zijn Bas en Wendy en wonen op een Landgoed tussen Rolde en Grolloo. We hebben zelf twee honden maar vinden het altijd leuk om op te passen op honden die goed bij die van ons passen.
We hebben zelf al meerdere honden gehad en van verschillende rassen. Momenteel hebben we een Labradoodle en een kruising Podenco/Basenji.
Ons huis is een ruime boerderij met een grote tuin en voor de waterliefhebbers we hebben ook een zwemvijver.
Wandelen doen we natuurlijk op het landgoed van bijna 200 hectare dus aan ruimte en verschillende routes geen gebrek.
In de ochtend wordt er altijd een flinke wandeling gemaakt en op de dag gaan de honden meermaals lekker in de tuin ravotten. In de middag wordt er een wandeling gemaakt en na het eten 's avonds nog een ronde. Voor het slapengaan kunnen ze nog even de tuin in.
De honden slapen samen in één ruimte en binnen zijn er verschillende plekken waar ze in een mand, kussen of op een stoel mogen liggen.
Ben je op zoek naar een opvang in huiselijke sfeer en kan je hond samen met onze honden neem dan contact op voor een kennismaking.
Bas offers ...
At Bas's home
Dog Boarding
Overnight stay at the sitter's homefrom €20 /night, €10 /additional petDoggy Day Care
Daytime care for your dog at the sitter's homefrom €15 /day, €10 /additional petBas can only travel 10 km from Marwijksoord.
At your home
Bas currently does not offer any services at your home.
Additionally...
Pick-up & drop-off
Bas can accept
Puppies<1 year
Dog agesAll ages
Dog sizes0-45 kg
Availability
Recently updated calendar
November 2026
| Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
|---|---|---|---|---|---|---|
November 2026
| Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
|---|---|---|---|---|---|---|
December 2026
| Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
|---|---|---|---|---|---|---|
About Bas's home
The residence
Farm
Large outdoor area
Fully fenced backyard
What people say about Bas
Overall rating
5
Communication
5
Conscientious
5
Profile accuracy
5
Treatment of animals
5
Value
5
More about Bas
Confirmed information
Email verified
SMS verified
Stripe verified
Doggy Day Carefrom €15 /day, €10 /additional pet
No dates specified
Always book via the Pawshake platform
Peace of mind
Your pet may need protection against unexpected life events. We offer a Peace of Mind Guarantee included in every booking made and paid through Pawshake.
Discover Peace of MindHappiness
We include a free Happiness Guarantee in every booking made and paid through Pawshake to make sure you and your pet get the best pet care experience possible.
Discover Happiness

