




+4 more









1/9
DDeveney
Cat mom opgegroeid met zowel honden als katten
Utrecht
Pawshake sitter since August 2025
20+ years of experience
Lives with ...
Active in the Pawshake Community
2 times saved
Last activeabout 1 month ago
Usually responds-
About Deveney
Hi hi!
Mijn naam is Deveney, cat mom van Tommy.
Sinds een jaar woon ik in Terwijde, ik ben opgegroeid in Katwijk waar ik graag met de honden van mijn ouders in de duinen ging wandelen. Ik mis het om met de hondjes te wandelen en daarom bied ik mij aan om misschien wel uw hond uit te laten.
Zelf heb ik zoals eerder beschreven een kat en ben ik ook opgegroeid met katten. Ik vind het heerlijk om met ze te knuffelen en vind het leuk om met ze te spelen.
Mocht het beter uitkomen om 2 keer op een dag langs te gaan, kunnen we dat altijd overleggen. Ik wil dit alleen niet permanent doen.
Heb jij hulp nodig bij het uitlaten van je hond, of vind je fijn als je hond aandacht krijgt wanneer je een dagje weg bent. Of heb je een kat die wat extra aandacht verdiend overdag, stuur mij dan gerust een berichtje!
Liefs,
Deveney
Deveney offers ...
At Deveney's home
Deveney currently does not offer any services at their home.
At your home
One home visit a day
Book a pet sitter to stop by your home to feed and play with your petfrom €13 /day2x Home visit
Two drop-in visits for your petfrom €20 /dayDeveney can only travel 1 km from Utrecht.
Dog Walking
An experienced dog walker will pick up your dog from your home for a 30 min walkfrom €9 /walk, €5 /additional petDeveney can only travel 2 km from Utrecht.
Deveney can accept
Dog ages3+ years
Dog sizes0-18 kg
CatsAll kinds
Availability
November 2026
| Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
|---|---|---|---|---|---|---|
November 2026
| Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
|---|---|---|---|---|---|---|
December 2026
| Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
|---|---|---|---|---|---|---|
About Deveney's home
The residence
House
Small outdoor area
More about Deveney
I speak ...
Dutch
I have experience ...
20+ years of experience
I can administer medication by injection
Confirmed information
Email verified
SMS verified
Stripe verified
Dog Walkingfrom €9 /walk, €5 /additional pet
No dates specified
Always book via the Pawshake platform
Peace of mind
Your pet may need protection against unexpected life events. We offer a Peace of Mind Guarantee included in every booking made and paid through Pawshake.
Discover Peace of MindHappiness
We include a free Happiness Guarantee in every booking made and paid through Pawshake to make sure you and your pet get the best pet care experience possible.
Discover Happiness
